Rolex - 126621-0001
126621-0001 Yacht-Master 40 Rolesor Everose / Chocolate
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | Yacht-Master |
| Reference: | 126621-0001 (aka: 126621-0001) |
| Name: | 126621-0001 Yacht-Master 40 Rolesor Everose / Chocolate |
| Produced: | 2019 |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Brown |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Mercedes |
Minimum price
15 328 €
Maximum price
22 701 €
Absolute change
0 €
Opening price
15 366 €
Closing price
15 366 €
Relative change
0,00 %
Description
The Yacht-Master 126621-0001 was introduced in 2019 as a replacement for the 116621-0001. it is powered by the 3235 movement rather than the 3135 found in the earlier iteration.