Rolex - 126679SABR-0001
126679SABR-0001 Yacht-Master 40 White Gold - Diamond / Sapphire
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | Yacht-Master |
| Reference: | 126679SABR-0001 (aka: 126679SABR-0001) |
| Name: | 126679SABR-0001 Yacht-Master 40 White Gold - Diamond / Sapphire |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Material: | White Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Mercedes |
Minimum price
156 925 €
Maximum price
176 584 €
Absolute change
0 €
Opening price
163 514 €
Closing price
163 514 €
Relative change
0,00 %
Description
The Rolex Yacht-Master 40 126679SABR-0001 was introduced in 2022. This watch has a white gold case crowned by a rotating bezel set with diamonds and sapphires in tones of blue, silver and pink.