Rolex - 268621-0004
268621-0004 Yacht-Master 37 Rolesor Everose / Black
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | Yacht-Master |
| Reference: | 268621-0004 (aka: 268621-0004) |
| Name: | 268621-0004 Yacht-Master 37 Rolesor Everose / Black |
| Produced: | 2016/4 |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 37.00 mm |
| Case Lug Width: | 17.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Mercedes |
Minimum price
10 879 €
Maximum price
17 538 €
Absolute change
0 €
Opening price
14 510 €
Closing price
14 510 €
Relative change
0,00 %
Description
Introduced at BaselWorld 2016, the Yacht-Master 268621-0004 features a 'Rolesor' case (stainless steel & rose gold) and a black dial.