Rolex - 268622-0002
268622-0002 Yacht-Master 37 Rolesium / Dark Rhodium
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Family: | Yacht-Master |
| Reference: | 268622-0002 (aka: 268622-0002) |
| Name: | 268622-0002 Yacht-Master 37 Rolesium / Dark Rhodium |
| Produced: | 2017/4 |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 37.00 mm |
| Case Lug Width: | 17.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Grey |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Mercedes |
Minimum price
10 898 €
Maximum price
14 154 €
Absolute change
0 €
Opening price
10 898 €
Closing price
10 898 €
Relative change
0,00 %
Description
Introduced at BaselWorld 2017, the Yacht-Master 268622-0002 features a 'Rolesium' case (stainless steel & platinum) and a grey dial. The latter is highlighted by bright blue accents.