SevenFriday - M2/02
M2/02 M2/02
| Brand: | SevenFriday |
|---|---|
| Family: | M-Series |
| Reference: | M2/02 (aka: M2/02) |
| Name: | M2/02 M2/02 |
| Produced: | 2015 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Mineral |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 47.00 mm |
| Case Lug Width: | 28.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Grey |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
Description
Introduced at BaselWorld 2015, the SevenFriday M2-2 has a stainless steel case done in a combination of grey and 5N rose gold PVD.