Stowa - Flieger Logo
Flieger Logo Flieger
| Brand: | Stowa |
|---|---|
| Family: | Flieger |
| Reference: | Flieger Logo (aka: Flieger Logo) |
| Name: | Flieger Logo Flieger |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Alpha |
Description
Prefer your Flieger mit logo? With Stowa, anything is possible. The present example pairs the clean Flieger lay-out with a subtle Stowa logo at 12.