Swatch - SO33M100
SO33M100 MoonSwatch Mission to the Moon
| Brand: | Swatch |
|---|---|
| Family: | MoonSwatch |
| Reference: | SO33M100 (aka: SO33M100) |
| Name: | SO33M100 MoonSwatch Mission to the Moon |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Bioceramic |
|---|---|
| Case Bezel: | Tachymeter |
| Case Glass: | Plexi |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
291 €
Maximum price
1 354 €
Absolute change
0 €
Opening price
316 €
Closing price
316 €
Relative change
0,00 %
Description
The Swatch x Omega MoonSwatch Mission to the Moon reference SO33M100 was introduced in 2022 as part of a collaboration between the Swatch and Omega watch brands. This watch has a grey Bioceramic case and a black dial. Inside ticks a quartz movement with chronograph by ETA in the form of caliber G10.212 AB ND.