Swatch - SO33M102-106
SO33M102-106 MoonSwatch Mission to the Moon Moonshine Gold Flower Moon
| Brand: | Swatch |
|---|---|
| Family: | MoonSwatch |
| Reference: | SO33M102-106 (aka: SO33M102-106) |
| Name: | SO33M102-106 MoonSwatch Mission to the Moon Moonshine Gold Flower Moon |
| Produced: | 2023/5 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Bioceramic |
|---|---|
| Case Bezel: | Tachymeter |
| Case Glass: | Plexi |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The MoonSwatch Mission to the Moon Moonshine Gold Flower Moon is a special edition MoonSwatch with Moonshine Gold chronograph seconds hand - here with a floral pattern. This watch was only available on May 6th 2023.