Swatch - SO33M102-111
SO33M102-111 MoonSwatch Mission to the Moon Moonshine Gold Beaver Moon
| Brand: | Swatch |
|---|---|
| Family: | MoonSwatch |
| Reference: | SO33M102-111 (aka: SO33M102-111) |
| Name: | SO33M102-111 MoonSwatch Mission to the Moon Moonshine Gold Beaver Moon |
| Produced: | 2023/11/27 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Bioceramic |
|---|---|
| Case Bezel: | Tachymeter |
| Case Glass: | Plexi |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Moonswatch SO33M102-111 is features a special 'Beavertail' seconds counter coated in Moonshine gold.