Swatch - SO33N101-108
SO33N101-108 MoonSwatch Mission to Neptune Moonshine Gold
| Brand: | Swatch |
|---|---|
| Family: | MoonSwatch |
| Reference: | SO33N101-108 (aka: SO33N101-108) |
| Name: | SO33N101-108 MoonSwatch Mission to Neptune Moonshine Gold |
| Produced: | 2023/8/30 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Bioceramic |
|---|---|
| Case Bezel: | Tachymeter |
| Case Glass: | Plexi |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
588 €
Maximum price
858 €
Absolute change
0 €
Opening price
701 €
Closing price
701 €
Relative change
0,00 %
Description
The MoonSwatch Mission to Neptune Moonshine Gold is a special edition MoonSwatch with Moonshine Gold chronograph seconds hand. This watch was only available on August 30st 2023.