Swatch - SO35B400
SO35B400 Scuba Fifty Fathoms Ocean of Storms
| Brand: | Swatch |
|---|---|
| Family: | Scuba Fifty Fathoms |
| Reference: | SO35B400 (aka: SO35B400) |
| Name: | SO35B400 Scuba Fifty Fathoms Ocean of Storms |
| Produced: | 2024 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Bioceramic |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
| Case Glass: | Mineral |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.30 mm |
| Case Lug Width: | 21.70 mm |
| Water Resistance: | 91.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Sword |
Minimum price
382 €
Maximum price
547 €
Absolute change
0 €
Opening price
460 €
Closing price
460 €
Relative change
0,00 %
Description
The Swatch x Blancpain Scuba Fifty Fathoms Ocean of Storms SO35B400 is a 2024 introduction. Inspired by the Blancpain Fifty Fathoms, this watch has a 'Bioceramic] case of 42.30mm, which houses Swatch's self-winding Sistem51 movement.