Swatch - SO35S100
SO35S100 Scuba Fifty Fathoms Antarctic Ocean
| Brand: | Swatch |
|---|---|
| Family: | Scuba Fifty Fathoms |
| Reference: | SO35S100 (aka: SO35S100) |
| Name: | SO35S100 Scuba Fifty Fathoms Antarctic Ocean |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Bioceramic |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
| Case Glass: | Mineral |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.30 mm |
| Case Lug Width: | 21.70 mm |
| Water Resistance: | 91.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Finish: | Gradient |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Sword |
Minimum price
348 €
Maximum price
716 €
Absolute change
0 €
Opening price
477 €
Closing price
477 €
Relative change
0,00 %
Description
The Swatch x Blancpain Scuba Fifty Fathoms Antarctic Ocean SO35S100 is a 2023 introduction. Inspired by the Blancpain Fifty Fathoms, this watch has a 'Bioceramic] case of 42.30mm, which houses Swatch's self-winding Sistem51 movement.