TAG Heuer - CK1110.BA0327
CK1110.BA0327 2000 Chronograph Stainless Steel / Black /
| Brand: | TAG Heuer |
|---|---|
| Family: | 2000 |
| Reference: | CK1110.BA0327 (aka: CK1110BA0327) |
| Name: | CK1110.BA0327 2000 Chronograph Stainless Steel / Black / |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 38.50 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 200.00 m |
| Dial Hands: | Mercedes |
|---|
Description
The TAG Heuer 2000 Chronograph CK1110.BA0327 has a stainless steel case of 38.50mm and a dial. This watch is powered by a quartz movement with chronograph and date (caliber 251.262).