TAG Heuer - WBD131D.BA0748
WBD131D.BA0748 Aquaracer 300M Quartz 35 Stainless Steel / Blue / Bracelet
| Brand: | TAG Heuer |
|---|---|
| Family: | Aquaracer |
| Reference: | WBD131D.BA0748 (aka: WBD131DBA0748) |
| Name: | WBD131D.BA0748 Aquaracer 300M Quartz 35 Stainless Steel / Blue / Bracelet |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 35.00 mm |
| Case Lug Width: | 16.50 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Sword |
Description
This TAG Heuer Aquaracer has both its case and bracelet done in stainless steel. The dial is Blue.