TAG Heuer - WBK2311.BA0652
WBK2311.BA0652 Carrera 36 Automatic Stainless Steel / MOP / Bracelet
| Brand: | TAG Heuer |
|---|---|
| Family: | Carrera |
| Reference: | WBK2311.BA0652 (aka: WBK2311BA0652) |
| Name: | WBK2311.BA0652 Carrera 36 Automatic Stainless Steel / MOP / Bracelet |
| Produced: | 2021 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 36.00 mm |
| Case Lug Width: | 18.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Finish: | Gloss |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The TAG Heuer Carrera WBK2311.BA0652 has a stainless steel case with of 36.00mm, and a mother-of-pearl dial.