TAG Heuer - CAV5186.FC6304
CAV5186.FC6304 Grand Carrera Calibre 36RS Caliper Chronograph Titanium PVD / Black / Boutique Edition
| Brand: | TAG Heuer |
|---|---|
| Family: | Grand Carrera |
| Reference: | CAV5186.FC6304 (aka: CAV5186FC6304) |
| Name: | CAV5186.FC6304 Grand Carrera Calibre 36RS Caliper Chronograph Titanium PVD / Black / Boutique Edition |
| Limited: | No |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Bezel: | Tachymeter |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The TAG Heuer Grand Carrera CAV5186.FC6304 is a boutique-only special edition with PVD-coated titanium case and a black dial with yellow highlights.