TAG Heuer - WBC131F.BA0649
WBC131F.BA0649 Link Quartz 32mm Stainless Steel / Black
| Brand: | TAG Heuer |
|---|---|
| Family: | Link |
| Reference: | WBC131F.BA0649 (aka: WBC131FBA0649) |
| Name: | WBC131F.BA0649 Link Quartz 32mm Stainless Steel / Black |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 32.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Gem-Set Indexes |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The TAG Heuer Link reference WBC131F.BA0649 has a stainless steel case of 32.00mm and a Black dial. Inside ticks a quartz movement with central seconds and date by Ronda (caliber 1005).