TAG Heuer - CAW211AC.FC6550
CAW211AC.FC6550 Monaco Calibre 11 Stainless Steel / China
| Brand: | TAG Heuer |
|---|---|
| Family: | Monaco |
| Reference: | CAW211AC.FC6550 (aka: CAW211ACFC6550) |
| Name: | CAW211AC.FC6550 Monaco Calibre 11 Stainless Steel / China |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Square |
| Case Diameter: | 39.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
|---|---|
| Dial Hands: | Stick |
Description
The TAG Heuer Monaco Calibre 11 CAW211AC.FC6550 is a 2023 limited edition of 23 pieces created for the Chinese market.