TAG Heuer - CAW211J.FC6476
CAW211J.FC6476 Monaco Calibre 12 Stainless Steel / Grey / Final Edition
| Brand: | TAG Heuer |
|---|---|
| Family: | Monaco |
| Reference: | CAW211J.FC6476 (aka: CAW211JFC6476) |
| Name: | CAW211J.FC6476 Monaco Calibre 12 Stainless Steel / Grey / Final Edition |
| Produced: | 2019 |
| Limited: | Yes, 1000 units |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Rectangular |
| Case Diameter: | 39.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Grey |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
4 275 €
Maximum price
6 206 €
Absolute change
0 €
Opening price
5 151 €
Closing price
5 151 €
Relative change
0,00 %
Description
The TAG Heuer Monaco Calibre 12 CAW211J.FC6476 is a limited edition of 1000 pieces introduced in 2019. Dubbed the 'Final Edition', it is set to be the last Monaco to be powered by the Calibre 12 movement.