TAG Heuer - CBL2180.FC6497
CBL2180.FC6497 Monaco Calibre Heuer 02 Titanium DLC / Black
| Brand: | TAG Heuer |
|---|---|
| Family: | Monaco |
| Reference: | CBL2180.FC6497 (aka: CBL2180FC6497) |
| Name: | CBL2180.FC6497 Monaco Calibre Heuer 02 Titanium DLC / Black |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Square |
| Case Diameter: | 39.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
5 985 €
Maximum price
8 601 €
Absolute change
0 €
Opening price
6 285 €
Closing price
6 285 €
Relative change
0,00 %
Description
The TAG Heuer Monaco CBL2180.FC6497 was introduced in 2022. This Monaco has a titanium case with black DLC-coating, and a black dial with 8K 5N rose gold plated hands and indexes.