TAG Heuer - CBL2181.FC6515
CBL2181.FC6515 Monaco Calibre Heuer 02 Titanium DLC / Grey
| Brand: | TAG Heuer |
|---|---|
| Family: | Monaco |
| Reference: | CBL2181.FC6515 (aka: CBL2181FC6515) |
| Name: | CBL2181.FC6515 Monaco Calibre Heuer 02 Titanium DLC / Grey |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | Yes, 600 units |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Square |
| Case Diameter: | 39.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Grey |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The TAG Heuer Monaco Night Driver [WATCH_REF} debuted in 2023 as a limited edition of 600 pieces. This Monaco has a DLC-coated titanium case and a grey dial with luminescent outer dial and sub dials.