TAG Heuer - CBW2181.FC8322
CBW2181.FC8322 Monaco Split-Seconds Chronograph Racing Red
| Brand: | TAG Heuer |
|---|---|
| Family: | Monaco |
| Reference: | CBW2181.FC8322 (aka: CBW2181FC8322) |
| Name: | CBW2181.FC8322 Monaco Split-Seconds Chronograph Racing Red |
| Produced: | 2024 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Square |
| Case Diameter: | 39.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.50 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Skeleton |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The TAG Heuer Monaco Split-Seconds CBW2181.FC8322 of 2024 has a DLC-coated titanium case, which houses caliber TH81-00 - a self-winding movement with split-seconds chronograph.