TAG Heuer - CR2110.FC6162
CR2110.FC6162 Monza Chronograph Stainless Steel / Black
| Brand: | TAG Heuer |
|---|---|
| Family: | Monaco |
| Reference: | CR2110.FC6162 (aka: CR2110FC6162) |
| Name: | CR2110.FC6162 Monza Chronograph Stainless Steel / Black |
| Produced: | 2020 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 38.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Hands: | Sword |
Description
The TAG Heuer Monza {WATCH_REF] has a cushion-shaped case of 38.00mm, and a Black dial. This watch is powered by caliber 2894-2, a self-winding movement with chronograph.