TAG Heuer - CW2113.BA0780
CW2113.BA0780 Monaco Calibre 17 Stainless Steel / Blue / Bracelet
| Brand: | TAG Heuer |
|---|---|
| Family: | Monaco |
| Reference: | CW2113.BA0780 (aka: CW2113BA0780) |
| Name: | CW2113.BA0780 Monaco Calibre 17 Stainless Steel / Blue / Bracelet |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Plexi |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Square |
| Case Diameter: | 39.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The TAG Heuer Monaco CW2113.BA0780 has a Stainless Steel case in the iconic square Monaco shape, and a Blue dial. This watch is powered by the self-winding caliber Calibre 17.