TAG Heuer - WW2113.FC6215
WW2113.FC6215 Monaco Automatic Stainless Steel / MOP - Diamond / Alligator
| Brand: | TAG Heuer |
|---|---|
| Family: | Monaco |
| Reference: | WW2113.FC6215 (aka: WW2113FC6215) |
| Name: | WW2113.FC6215 Monaco Automatic Stainless Steel / MOP - Diamond / Alligator |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Square |
| Case Diameter: | 38.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Gem-Set Indexes |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The TAG Heuer Monaco [WATCH_REF} pairs the iconic square case with a self-winding movement with small seconds and date - no chronograph. The dial is White mother-of-pearl.