Tissot - T41.2.183.34
T41.2.183.34 Le Locle Automatic Small Lady Stainless Steel - Yellow Gold / White / Bracelet
| Brand: | Tissot |
|---|---|
| Family: | Le Locle |
| Reference: | T41.2.183.34 (aka: T41218334) |
| Name: | T41.2.183.34 Le Locle Automatic Small Lady Stainless Steel - Yellow Gold / White / Bracelet |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 25.30 mm |
| Case Lug Width: | 12.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
The Tissot Le Locle T41.2.183.34 has a stainless steel case of 25.30mm and a Silver dial. Both case and bracelet are partially PVD-coated in yellow gold.