Tissot - T133.210.26.031.00
T133.210.26.031.00 Odaci-T Stainless Steel - Rose Gold / Silver
| Brand: | Tissot |
|---|---|
| Family: | Odaci-T |
| Reference: | T133.210.26.031.00 (aka: T1332102603100) |
| Name: | T133.210.26.031.00 Odaci-T Stainless Steel - Rose Gold / Silver |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 33.17 mm |
| Case Lug Width: | 15.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The TIssot Odaci-T T133.210.26.031.00 is a ladies wristwatch with a diameter of 33.17mm. The case is partially PVD-coated in rose gold. The dial is Silver. This watch is powered by caliber F05.115.