Tissot - T922.410.16.021.00
T922.410.16.021.00 Tissot Goldrun Sapphire Yellow Gold
| Brand: | Tissot |
|---|---|
| Family: | T-Gold |
| Reference: | T922.410.16.021.00 (aka: T9224101602100) |
| Name: | T922.410.16.021.00 Tissot Goldrun Sapphire Yellow Gold |
| Limited: | No |
| Case Material: | Yellow Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 38.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Champagne |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Tissot Goldrun T922.410.16.021.00 has a solid Yellow Gold case of 38.00mm, which a caliber 255.111 movement. The dial is Champagne.