Tissot - T922.410.76.011.00
T922.410.76.011.00 Goldrun Rose Gold / White
| Brand: | Tissot |
|---|---|
| Family: | T-Gold |
| Reference: | T922.410.76.011.00 (aka: T9224107601100) |
| Name: | T922.410.76.011.00 Goldrun Rose Gold / White |
| Limited: | No |
| Case Material: | Rose Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 38.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Tissot Goldrun Sapphire T922.410.76.011.00 has a Rose Gold case of 38.00mm and a White dial. This watch is powered by caliber , a quartz movement with central seconds and date.