Tissot - T926.210.76.013.00
T926.210.76.013.00 Excellence Lady Rose Gold / White
| Brand: | Tissot |
|---|---|
| Family: | T-Gold |
| Reference: | T926.210.76.013.00 (aka: T9262107601300) |
| Name: | T926.210.76.013.00 Excellence Lady Rose Gold / White |
| Limited: | No |
| Case Material: | Rose Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 31.80 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Roman Numerals |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Tissot Excellence T926.210.76.013.00 has a Rose Gold case and a White dial. This watch is powered by caliber .