Tissot - T103.210.36.018.00
T103.210.36.018.00 Bella Ora Round Rose Gold / White
| Brand: | Tissot |
|---|---|
| Family: | T-Lady |
| Reference: | T103.210.36.018.00 (aka: T1032103601800) |
| Name: | T103.210.36.018.00 Bella Ora Round Rose Gold / White |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 38.00 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Tissot Bella Ora T103.210.36.018.00 has a stainless steel case (diameter {DIAMETER]mm) with rose gold PVD-coating. The dial is White. This watch is powered by caliber 955.112.