Tissot - T930.007.46.041.00
T930.007.46.041.00 T-My Automatic Stainless Steel / Rose Gold / Blue MOP
| Brand: | Tissot |
|---|---|
| Family: | T-Lady |
| Reference: | T930.007.46.041.00 (aka: T9300074604100) |
| Name: | T930.007.46.041.00 T-My Automatic Stainless Steel / Rose Gold / Blue MOP |
| Produced: | 2020 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Mother of Pearl |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 29.30 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Gloss |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Tissot T-My reference T930.007.46.041.00 has a stainless steel and rose gold case of 29.30mm. Inside ticks the self-winding caliber C26.111. The dial is Blue mother-or-pearl.