Tissot - T930.007.46.296.00
T930.007.46.296.00 T-My Automatic Stainless Steel - Rose Gold / Brown
| Brand: | Tissot |
|---|---|
| Family: | T-Lady |
| Reference: | T930.007.46.296.00 (aka: T9300074629600) |
| Name: | T930.007.46.296.00 T-My Automatic Stainless Steel - Rose Gold / Brown |
| Produced: | 2020 |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Gem-Set |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 29.30 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Brown |
|---|---|
| Dial Finish: | Gradient |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Tissot T-My reference T930.007.46.296.00 has a stainless steel and rose gold case of 29.30mm. Inside ticks the self-winding caliber C26.111. The dial is Brown.