Tudor - 79663-0004
79663-0004 Black Bay 39 S&G / Champagne - Diamond / Bracelet
| Brand: | Tudor |
|---|---|
| Family: | Black Bay 31-32-36-39-41 |
| Reference: | 79663-0004 (aka: 79663-0004) |
| Name: | 79663-0004 Black Bay 39 S&G / Champagne - Diamond / Bracelet |
| Produced: | 2022 |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 150.00 m |
| Dial Color: | Champagne |
|---|---|
| Dial Indexes: | Gem-Set Indexes |
| Dial Hands: | Proprietary |
Description
The TUDOR Black Bay 36 S&G 79663-0004 was introduced in 2022. This watch is executed in a mix of stainless steel and yellow gold, and features a Champagne dial. Inside ticks Tudor's in-house caliber MT5602.