Tudor - 7939G1A0NRU-0001
7939G1A0NRU-0001 Black Bay 58 GMT Stainless Steel / Black / Bracelet
| Brand: | Tudor |
|---|---|
| Family: | Black Bay 58 |
| Reference: | 7939G1A0NRU-0001 (aka: 7939G1A0NRU-0001) |
| Name: | 7939G1A0NRU-0001 Black Bay 58 GMT Stainless Steel / Black / Bracelet |
| Produced: | 2024 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 200.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Proprietary |
Minimum price
3 736 €
Maximum price
4 735 €
Absolute change
0 €
Opening price
3 736 €
Closing price
3 736 €
Relative change
0,00 %
Description
The TUDOR Black Bay 58 GMT 7939G1A0NRU-0001 debuted in 2024, combining the smaller 58-style case with a movement with GMT function in the form of caliber MT5450-U. The case is Stainless Steel, with an aluminum bezel insert. The dial is Black.