Ulysse Nardin - 1182-310-3/42
1182-310-3/42 Marine Torpilleur Rose Gold / Black / Rubber
| Brand: | Ulysse Nardin |
|---|---|
| Family: | Marine |
| Reference: | 1182-310-3/42 (aka: 1182-310-3/42) |
| Name: | 1182-310-3/42 Marine Torpilleur Rose Gold / Black / Rubber |
| Produced: | 2018 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Rose Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Roman Numerals |
| Dial Hands: | Poire |
Minimum price
14 912 €
Maximum price
18 121 €
Absolute change
0 €
Opening price
17 647 €
Closing price
17 647 €
Relative change
0,00 %
Description
The Ulysse Nardin Marine Torpilleur reference 1182-310-3/42 has a Rose Gold case and a Black dial with sunburst finish and oversized Roman numerals. Inside ticks the brand's self-winding caliber UN-118.