Ulysse Nardin - 1282-310LE-2AE-175/1A
1282-310LE-2AE-175/1A Marine Torpilleur Tourbillon Rose Gold / Black Enamel / Alligator
| Brand: | Ulysse Nardin |
|---|---|
| Family: | Marine |
| Reference: | 1282-310LE-2AE-175/1A (aka: 1282-310LE-2AE-175/1A) |
| Name: | 1282-310LE-2AE-175/1A Marine Torpilleur Tourbillon Rose Gold / Black Enamel / Alligator |
| Produced: | 2021 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Rose Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Gloss |
| Dial Indexes: | Roman Numerals |
| Dial Hands: | Poire |
Minimum price
33 334 €
Maximum price
54 452 €
Absolute change
0 €
Opening price
43 154 €
Closing price
43 154 €
Relative change
0,00 %
Description
The Ulysse Nardin Marine Torpilleur Tourbillon reference 1282-310LE-2AE-175/1A was introduced in 2021 as a limited edition of 175 units. This Torpilleur has a Rose Gold case housing the self-winding caliber UN-128 Constant, and a Black Grand Feu enamel dial.