Unimatic - U2S-T-MP
U2S-T-MP Modello Due U2-T-MP
| Brand: | Unimatic |
|---|---|
| Family: | Modello Due |
| Reference: | U2S-T-MP (aka: U2S-T-MP) |
| Name: | U2S-T-MP Modello Due U2-T-MP |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | Yes, 500 units |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 38.50 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Unimatikc Modello Due U2S-T-MP is a 2022 limited edition of 500 pieces. This watch has a Titanium case and a Blue dial.