Unimatic - U4S-BRZ-ML
U4S-BRZ-ML Modello Quattro U4S-BRZ-ML Massena Lab
| Brand: | Unimatic |
|---|---|
| Family: | Modello Quattro |
| Reference: | U4S-BRZ-ML (aka: U4S-BRZ-ML) |
| Name: | U4S-BRZ-ML Modello Quattro U4S-BRZ-ML Massena Lab |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | Yes, 400 units |
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.50 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Green |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Unimatic Modello QuattroU4S-BRZ-ML is a 2022 limited edition of 400 pieces created with Massena Lab. This Modello Quattro has a bronze case with stainless steel case back, and a Green dial.