Unimatic - UWK-U4S-8N
UWK-U4S-8N Modello Quattro U4S-8N Capri
| Brand: | Unimatic |
|---|---|
| Family: | Modello Quattro |
| Reference: | UWK-U4S-8N (aka: UWK-U4S-8N) |
| Name: | UWK-U4S-8N Modello Quattro U4S-8N Capri |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.50 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Unimatic Modello Quattro UWK-U4S-8N is a limited edition of 400 pieces. This Quattro has a stainless steel case and a Blue dial.