Vacheron Constantin - 2305V/100R-B434
2305V/100R-B434 Overseas Small Pink Gold / Brown / Bracelet
| Brand: | Vacheron Constantin |
|---|---|
| Family: | Overseas |
| Reference: | 2305V/100R-B434 (aka: 2305V/100R-B434) |
| Name: | 2305V/100R-B434 Overseas Small Pink Gold / Brown / Bracelet |
| Produced: | 2016 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Pink Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 37.00 mm |
| Water Resistance: | 150.00 m |
| Dial Color: | Brown |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Vacheron Constantin Overseas reference 2305V/100R-B434 features a pink gold case with diamond-set bezel and a brown dial. Rubber and alligator straps are included.