Vacheron Constantin - 4000V/210A-B911
4000V/210A-B911 Overseas Moon Phase Retrograde Date Stainless Steel / Blue
| Brand: | Vacheron Constantin |
|---|---|
| Family: | Overseas |
| Reference: | 4000V/210A-B911 (aka: 4000V/210A-B911) |
| Name: | 4000V/210A-B911 Overseas Moon Phase Retrograde Date Stainless Steel / Blue |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
40 219 €
Maximum price
53 659 €
Absolute change
0 €
Opening price
42 090 €
Closing price
42 090 €
Relative change
0,00 %
Description
The 2023 Vacheron Constantin Overseas Moon Phase Retrograde Date 4000V/210A-B911 pairs the brand's signature Retrograde date with the sporty Overseas style case. This watch has a Stainless Steel case and a Blue dial.