Vacheron Constantin - 4500V/000M-B127
4500V/000M-B127 Overseas Date Stainless Steel / Pink Gold / Silver
| Brand: | Vacheron Constantin |
|---|---|
| Family: | Overseas |
| Reference: | 4500V/000M-B127 (aka: 4500V/000M-B127) |
| Name: | 4500V/000M-B127 Overseas Date Stainless Steel / Pink Gold / Silver |
| Produced: | 2017 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.00 mm |
| Water Resistance: | 150.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
14 262 €
Maximum price
46 201 €
Absolute change
0 €
Opening price
14 262 €
Closing price
14 262 €
Relative change
0,00 %
Description
The Vacheron Constantin Overseas 4500V/000M-B127 was introduced in April of 2017. It features a stainless steel case with a pink gold bezel, paired with a silver dial. It is powered by the self-winding caliber 5100.