Vacheron Constantin - 4605V/200R-B969
4605V/200R-B969 Overseas Automatic 35 Pink Gold - Diamond / Green / Bracelet
| Brand: | Vacheron Constantin |
|---|---|
| Family: | Overseas |
| Reference: | 4605V/200R-B969 (aka: 4605V/200R-B969) |
| Name: | 4605V/200R-B969 Overseas Automatic 35 Pink Gold - Diamond / Green / Bracelet |
| Produced: | 2024 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Pink Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 35.00 mm |
| Water Resistance: | 150.00 m |
| Dial Color: | Green |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Vacheron Constantin Overseas 4605V/200R-B969, first seen in 2024, has a Pink Gold case of 35.00mm and a Green dial. This watch is powered by caliber 1088/1, which can be seen through the case back.