Vacheron Constantin - 7920V/210A-B546
7920V/210A-B546 Overseas Dual Time Stainless Steel / Black
| Brand: | Vacheron Constantin |
|---|---|
| Family: | Overseas |
| Reference: | 7920V/210A-B546 (aka: 7920V/210A-B546) |
| Name: | 7920V/210A-B546 Overseas Dual Time Stainless Steel / Black |
| Produced: | 2024 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.00 mm |
| Water Resistance: | 150.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Vacheron Constantin Overseas Dual Time 7920V/210A-B546 debuted in 2024. This watch has a {CASE_MATERIAL] case (41.00mm) and a Black dial. It is powered by caliber 5110 DT/2, a self-winding movement with dual time zone combined with a day-night indicator and a date hand.