Vacheron Constantin - 110U/000G-B906
110U/000G-B906 Patrimony Self-Winding 36.5 White Gold / Blue
| Brand: | Vacheron Constantin |
|---|---|
| Family: | Patrimony |
| Reference: | 110U/000G-B906 (aka: 110U/000G-B906) |
| Name: | 110U/000G-B906 Patrimony Self-Winding 36.5 White Gold / Blue |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Material: | White Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 36.50 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Gradient |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
The Vacheron Constantin Patrimony Self-Winding 110U/000G-B906 was introduced in 2022. This watch has a White Gold case of 36.50mm, and a Blue dial with gradient finish. This watch is powered by the self-winding caliber 2450 Q6/3.