Vacheron Constantin - 1110U/000P-B653
1110U/000P-B653 Patrimony 42mm Platinum / Middle East Edition
| Brand: | Vacheron Constantin |
|---|---|
| Family: | Patrimony |
| Reference: | 1110U/000P-B653 (aka: 1110U/000P-B653) |
| Name: | 1110U/000P-B653 Patrimony 42mm Platinum / Middle East Edition |
| Produced: | 2019 |
| Limited: | Yes, 30 units |
| Case Material: | Platinum |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Pink |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Vacheron Constantin Patrimony 1110U/000P-B653 isa limited edition of 30 pieces created for the Middle Eastern markets. This watch has a platinum case and a salmon dial