Vacheron Constantin - 4115U/000R-B907
4115U/000R-B907 Patrimony Self-Winding 36.5 Rose Gold - Diamond / Pink
| Brand: | Vacheron Constantin |
|---|---|
| Family: | Patrimony |
| Reference: | 4115U/000R-B907 (aka: 4115U/000R-B907) |
| Name: | 4115U/000R-B907 Patrimony Self-Winding 36.5 Rose Gold - Diamond / Pink |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Rose Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 36.50 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Pink |
|---|---|
| Dial Finish: | Gradient |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
The Vacheron Constantin Patrimony Self-Winding 4115U/000R-B907 was introduced in 2022. This watch has a Rose Gold case of 36.50mm, and a Pink dial with gradient finish. This watch is powered by the self-winding caliber 2450 Q6/3.