Vacheron Constantin - 85515/000G-9841
85515/000G-9841 Patrimony 36.5mm Self-Winding White Gold / Diamond / Silver
| Brand: | Vacheron Constantin |
|---|---|
| Family: | Patrimony |
| Reference: | 85515/000G-9841 (aka: 85515/000G-9841) |
| Name: | 85515/000G-9841 Patrimony 36.5mm Self-Winding White Gold / Diamond / Silver |
| Produced: | 2018 |
| Limited: | No |
| Case Material: | White Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 36.50 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Vacheron Constantin Patrimony Self-Winding 85515/000G-9841 has a white gold case of 36.5mm, crowned by a diamond-set bezel. The dial is silver.