Vacheron Constantin - 85515/000G-ME
85515/000G-ME Patrimony 36.5mm Self-Winding White Gold - Diamond / Middle East
| Brand: | Vacheron Constantin |
|---|---|
| Family: | Patrimony |
| Reference: | 85515/000G-ME (aka: 85515/000G-ME) |
| Name: | 85515/000G-ME Patrimony 36.5mm Self-Winding White Gold - Diamond / Middle East |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | Yes, 50 units |
| Case Material: | White Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 36.50 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Green |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Vacheron Constantin Patrimony 85515/000G-ME is a limited edition created in collaboration with Mr. Porter for the Middle-Eastern market.